27 Mart 2014 Perşembe

gelmıs gecmıs en iyi film

merhaba arkadaslar nasılsınız? 2 gundur yoktum neler yaptınız bakalım. havalar guzel dıye bıseler yapıyor musunz?
arkadaslar bugun sizle benım ıcın en ıyı fılm hakkında . bence en iyi film imdn nın de ilk sırasında olan esaretin bedeli. cunku orgu olarak kurgu olarak mukemmel . ozellıkle bı organ freeman hastası olarak bu fılm benım ıcın cok sey ıfade edıyor. cok guzel bı altyapısı olan fılmde ınsanın sartlar karsında yılmaması nı anlatıyor bence.
fılm konu olarak soyle:
Stephen King'in Rita Hayworth ve Shawshank'in Kefareti adlı novellasından uyarlanan film, masumiyetini iddia etmesine rağmen karısını ve sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle Shawshank Devlet Cezaevi'nde yaklaşık 20 yılını geçiren bankacı Andy Dufresne'in hikayesini anlatır. Cezaevinde kaldığı süre boyunca diğer mahkûmlardan Ellis Boyd "Red" Redding ile arkadaşlık kuran Dufresne, cezaevi müdürünün para aklama faaliyetlerine yardım etmeye başladıktan sonra gardiyanlar tarafından korunmaya başlanır.
Film, gişe hasılatının bütçesini zor karşılamasına rağmen eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve birçok ödüle aday gösterildi. Sonrasında kablo televizyon, VHS, DVD ve Blu-ray üzerinde dikkate değer bir ilgi gördü. Amerikan Film Enstitüsü'nün hazırladığı AFI'nın 100 Yılı... 100 Film listesinin 10. yıldönüm sayısına dahil edildi. IMDb sitesinde 1.039.109'dan fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9.3 puan aldı ve gelmiş geçmiş en iyi film seçildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder