20 Mayıs 2014 Salı

Pheed ile her şeyi birleştirin!

Tabletler artık hatamızın içine yerleşti.Çoğu kişi tabletlerden farklı şekillerde yararlanıyor.

Dediğim gibi tabletler artık  farklı şekillerde kullanılabiliyor. Tabi bu kullanım alanlarının belirlenmesinde öncelik kullanım şartları. Yani ne için kullandığınız önemli. Örneğin kimi insan office uygulamaları indirerek tabletini iş için kullanmak üzere kişiselleştiriyor. Kimisi de oyunlar gibi uygulamalar indirerek tabletini eğlence üzerine kişiselleştiriyor. Bu noktada önemli olan şeyin ne istediğimizi bilmek olduğu ortaya çıkıyor. Çünkü ona göre kişiselleştirmeler için gerekli olan tablet uygulamalarını bulup kullanabiliyoruz. Ama tabi isterseniz hepsinden bir karmada yapabilirsiniz. Bunu çok tavsiye etmem ama tabletinize göre bu biraz yavaşlamanıza ve karışıklıklara yol açabilir. Yani kişiselleştirme size kalmış sadece ne istiyorsunuz onu düşünün . Ama bir tane önerim olabilir.

Pheed sosyal ağ uygulaması

Her ne kadar günümüzün iki devi Facebook ve Twitter sonsuza kadar hayatımızda var olacakmış gibi görünse de, kullanıcılar her zaman yeni sosyal ağ girişimlerine de şans tanıyor. Google+ için aynı şeyi söyleyemesek de Instagram ve Pinterest son dönemin şansını değerlendiren sosyal ağları arasına çoktan ismini yazdırdı. Popüler olma potansiyeline sahip son sosyal ağ girişimi ise hayatına birkaç gün önce başlayan ve kısa bir süre için önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır.

Özellik bakımından alıştığımız sosyal ağlara benzer ancak renkli ve görselliğe dayalı bir tasarıma sahip olan Pheed, henüz çok yeni olmasına rağmen 350 binden fazla tekil ziyaretçiye ulaşmış. Bunda Pheed’e katılan 200‘e yakın ünlü ve göz önündeki kişilerin payı büyük. Zira siteye üye olup biraz incelediğinizde Miley Cyrus , David Guetta, Paris Hilton, Chris Brown ve Slash gibi ünlülerin profilleriyle karşılaşıyorsunuz. Özellikle Miley Cyrus, oldukça aktif bir profile sahip.

Yayılma stratejisi olarak ünlü kişilerin ikna edilmesi Pheed için önemli bir avantaj sağlıyor.Henüz bir mobil uygulaması bulunmayan Pheed’in kullanıcılar için ünlü kişilerin hayatı dışında ilgi çekici ürünleri şimdilik göze çarpmıyor.

Kullanıcılar Pheed’de ne bulacaklar diye soracak olursanız, cevabı basit. İnsanların ilgisini çeken, örneğin şarkıcılar, modeller ve oyuncular gibi renkli hayatlar yaşayan ünlüler Pheed’de kaliteli ve dikkat çekici içerikler üretiyor. Pheed’de metin içerikleri dahil, ses, video ve fotoğraf veya yayın yapma gibi paylaşım türleri yer alıyor. Ücretsiz ve premium olmak üzere iki üyelik türünün bulunduğu Pheed’de kullanıcılar kanallara üye olabiliyor, özel yayınları izleyebiliyor. Yayın başına veya aylık üyeliklerin fiyatı ise 1.99 ila 34.99 dolar arasında değişiyor. Tüm bunlara her iki durumda da fiyatlandırmayı içeriği üretenin belirlediğini de eklemek gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder